Poděbrady 2016

Autor: svitak | Kategorie: Články, Novinky | Datum: 02-03-2016

 

Na otázku z diskuse odpovídá Míla Lapka, myslím že podobné otázky si kladou i další chodci, takže jsem otázku i odpověď vystrčil na viditelnější místo:

Jako fanouška české chůze by mě zajímalo, co bude s Poděbrady po Evropském poháru. Odstoupivší OV pracoval rok za rokem. Nový tým má vizi do EP. Co bude dál po roce 2017? Krom peněz, ty jsou Pepou Smolou garantovány do roku 2018 (jak je zmíněno v článku). Předem děkuji za odpověd.

L.N.

 

Dobrý den,
to je dobrá otázka,
ČAS jako organizátor MU a mezinárodního mítinku Poděbrady 2016 bude pokračovat v tomto tradičním závodě. Z důvodu zachování kontinuity Poděbrad proto bude v roce 2017 opět MU a mítink, v tradičním dubnovém termínu a 21. května Evropský pohár v chůzi. Do Poděbrad se tedy v příštím roce vydáme dvakrát.
V následujících letech 2018 a dále chce ČAS v úzké spolupráci s Chodeckou komisí,  reprezentující chodeckou veřejnost,  pokračovat v modelu Poděbrad-poučen z organizace EP- podobném jako v letošním roce, tedy že bude organizátorem.

S pozdravem

ML.

 • Pepa Smola

  Ahoj, nejdůležitější pro Podebrady jako takové je to, aby ČAS i nadále zůstal hlavním sponzorem závodu, bez nej by totiž Podebrady již dávno skončily na úrovni Brandýsa (Fr. Zouhar doufam promine) apod. Takže jak píše MIla Lapka nedramatizujme situaci neni proč aspoň ne do doby dokud bude ČAS hlavním sponzorem. Tím ze na sebe vzal od letoska i organizátorarske břemeno je proto pro budoucnost Poděbrad ta nejlepsi možná varianta.

  • František Zouhar

   Vážení členové chodecké rodiny!
   Nejprve mi dovolte abych se představil. Jmenuji se František Zouhar a jsem dlouholetým předsedou nejstaršího registrovaného sportovního klubu AC PRAHA 1890. Atletického klubu, který od roku 1893 pro chodce pořádá nejstarší závod v chůzi a klubu, který stál u zrodu závodu Praha-Poděbrady. Když se p. Pepa Smola nelichotivě vyjadřuje o našem závodě, má určitě mnohaleté zkušenosti. Možná má pravdu, úroveň byla mizivá, ani rozhodčí nepoznali, kdo si do Brandýsa jde a kdo běží na guláš. Proto pro Vás AC PRAHA 1890 připravuje a srdečně Vás zve na úplně nový, okruhový závod na 10 km (certifikováno dle ČAS), mezi obcí Zeleneč a Prahou (Horní Počernice). Závod se uskuteční 29. května a veškeré informace naleznete na http://www.ac1890.cz.
   Všem chodcům přejeme mnoho úspěchu v sezoně 2016 a těšíme se na Vaši účast.

   František Zouhar
   ředitel závodu chůze „Praha-Brandýs“

   • Pepa Smola

    Ahoj Franto!
    tak za prvé jsem ti v závorce psal rovnou že doufám že promineš, vidím že ne. Tak tedy znovu promiň.
    Závod jako Poděbrady jiný v ČR opravdu není, takže jsem tam mohl napsat samozřejmě kterýkoliv jiný závod……
    Tak teď trochu konstruktivněji:
    Budu moc rád, když se povede Brandýs dostat tam, kam patřil dříve jak píšeš.
    Za tímto účelem bych ti rád v budoucnu podal pomocnou ruku svým sponzorským příspěvkem, bude-li z tvé strany zájem.
    A věřím, že se letos my chodci projdeme po opravdu skvěle připravené trati s nádherným rovným asfaltovým povrchem a bez převýšení, tak jak si pořádný závod zaslouží.
    Pepa