1.2.2017, Jablonec nad Nisou, 5. halová středa, 3 000 m chůze

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 05-02-2017

Závod, o který se zasloužil chodecký matador František Párys, měl na startu v 18,30 h 18 účastníků (11 žen, 7 mužů) a pro mládež byl poslední prověrkou před mistrovstvím ČR 12.2. v pražské hale Otakara Jandery ve Stromovce.

Kategorii žen dominovala po návratu z několikatýdenního soustředění na Lanzarote svěřenkyně trenéra Pitáka juniorka Kateřina Maternová v osobním rekordu 15:23.20 min, s odstupem před veteránkou Lenkou Borovičkovou (15:59.79 min) a libereckou Martinou Netolickou (17:09.47 min). Osobní rekord si opět vylepšila na pátém místě svěřenkyně trenéra Šnajdra Jana Zikmundová a časem 17:29.93 min se dostala do čela tabulek žákyň a mezi hlavní kandidátky na mistrovské medaile. Dosavadní vedoucí žákyně Kristýna Vejšická za ní došla o minutu zpět pro zdravotní potíže. Domácí žákyně Jégrová si zlepšila letošní výkon na 18:23.54 min a závěrečná místa obsadily při svém prvním startu na této trati tři nové mladé chodkyně. Mezi muži byl bezkonkurenční další svěřenec trenéra Šnajdra, loňský dorostenecký mistr a hlavní favorit pro juniorský mistrovský závod Vojtěch Libnar, v osobním rekordu 13:09.89 min; na druhém místě potvrdil zlepšenou výkonnost a naděje pro boj o medaile domácí dorostenec Míša Hetsyanyn (trenér Černý) časem 15:43.55 min, třetí skončil nejlepší z veteránů Pepa Kalát (16:38.59 min). Odvážně rychle začal závod mladoboleslavský žák Daniel Balicz (trenér Prückner) a přes velké zvolnění v dalším průběhu si zlepšil osobní rekord o 20 s již na 17:15.26 min; tento čas ho také řadí mezi kandidáty na mistrovské medaile. Kompletní výsledky jsou na atletickém webu www.atletika.cz.