Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 30-09-2013

V sobotu 28.9. proběhl 6.ročník mezinárodních chodeckých závodů „Chůze na Bacúchu“ v malebné středoslovenské vesnici Bacúch asi 16 km od Brezna.

Českou chůzi zastupovali zástupce „Poděbrad“ Petr Kratochvíl a Zdeněk Simon, který byl pozván jako chodecký rozhodčí. Je třeba vyzdvihnout účast Lexy Bílka, který pozván jako čestný host a dovezl nás bezpečně tam i zpět.Z českých závodníků šlapala pouze Anna Málková z Vyškova-v kategorii veteránek na 5 km zvítězila časem 27:53.

V obou hlavních kategoriích se sešla vynikající kokurence  a byly překonány traťové rekordy. Výsledky na www.irwt.pl nebo na www.atletikasvk.sk .

Závod byl vyvrcholením 4-dílného chodeckého seriálu IRWT(Olomouc, Alytus,Katowice,Bacúch)  a představitelé Alytusu, Katowic a Bachúchu předávali ocenění nejlepším šesti závodníkům v kategorii mužů a žen v nádherné atmosféře slavnostně vyzdobeného, zcela zaplněného sálu místního úřadu.

V Bacúchu se také projednaly veškeré podrobnosti k příštímu ročníku IRWT. Po odřeknutí Olomouce se českým zástupcem stávají Poděbrady a nově přibude halový mítink

ve Vídni.

Zdeněk Simon