7. ročník závodu „Opatovská desítka“

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 13-05-2016

7.5.2016, Praha-Jižní Město, 7. ročník závodu „Opatovská desítka“

Chodeckého závodu pro soutěže I. a II. atletické ligy družstev na 10 km se zúčastnilo 41 mužů a stejnou trať šla i „nezúčastněná“ dvojice, slovenský reprezentant a mnohonásobný vítěz Milan Rízek a česká reprezentantka Lucie Pelantová (návrat k závodění po mnohaměsíční přestávce zaviněné zdravotními potížemi); mezi startujícími bylo 28 veteránů nad 35 let a jen 11 mladších 30 let; závod na 5 km pak absolvovalo 13 žen a 2 muži.

Chyběli reprezentanti, kteří o tomto víkendu startovali na Mistrovství světa chodeckých družstev (bývalý Světový pohár) v italské metropoli Římě. Známá náročnost tratě byla tentokrát umocněna téměř letní teplotou ovzduší a silným větrem, takže nebylo možno očekávat rychlé časy. V hlavní kategorii se od startu až do cíle pořadí nezměnilo, Rízek zvítězil za 47:45 min před Pelantovou (49:25 min); pod 50 min se ještě dostali bývalí reprezentanti David Šnajdr (49:53 min) a Tomáš Hlavenka (49:59 min), s odstupem následovali Milan Švehla (51:00 min) a Václav Kolář (51:50 min). Zajímavostí je druhý den po chůzi zaběhnutý Pražský Volkswagen Maratón pod 3:00 hodin šestého v cíli Filipa Hejkrlíka (52:11 min), výrazné zlepšení dorostence Libnara (8. za 54:28 min), které ze svěřence D. Šnajdra dělá vážného kandidáta na medaili z mistrovství ČR mládeže na dráze (25.6., Třinec) a návrat po zranění veterána Šolce (9. za 55:53 min). Na trati 5 km neohroženě vládla Lenka Borovičková (28:36 min) před dorostenkou Kateřinou Arltovou ((29:56 min), kterou těsně následovaly Karolína Jeníková (30:04 min) a Jaroslava Pokorová (30:16 min). Nejrychlejší žákyní byla domácí Sára Holečková z Atletiky JM (32:34 min) a dorostenkou Lenka Panýrková z AC Praha 1890 (35:52 min). Mužskou složku zastupovali rakouský veterán Martin Toporek (32:02 min) a žák Jan Švejda z Atletiky JM (32:57 min). Tradičně naprosto spolehlivé uspořádání zajistil Zdeněk Simon s rodinnými příslušníky a přáteli, na akci se podílel i NSK Sportovní chůze Praha, zastoupený Petrem Kratochvílem, a také příslušníci Městské policie Praha. K dobré pohodě po závodě přispělo občerstvení domácího původu a vyhlášení výsledků jako vždy v přátelském duchu s odměnami pro nejlepší v jednotlivých kategoriích, včetně pohárů pro vítěze. Velkým kladem byla možnost získat kompletní výsledky hned po vyhlášení, druhý den již byly i na chodeckém webu http://chodec.clsport.cz/ i na webu ČAS www.atletika.cz. Závod se vydařil a již nyní je možné se těšit na jeho další ročník.