David Šnajdr – chodecká kompaktáta

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 22-06-2017

Dobré jitro,
napříč českým atletickým prostředím a naším chodeckým „rybníčkem“ se jistě shodneme, že česká sportovní chůze došla do takového stavu, který, nemá-li nám chůze zajít na úbytě, vyžaduje řešení.
Situace v chůzi je natolik špatná, že je načase se zamyslet nad příčinami, chybami a jejich dlouhodobým a systémovým řešením. Vyplatí se k tomu, máme-li to myslet vážně, zakopat válečné sekyrky, povznést se nad leckteré animozity a chtít přispět ať už jako závodník, ale ještě spíše jako trenér, rozhodčí, pořadatel, funkcionář, novinář, sponzor…
Z průběžných debat vzniká přiložený pracovní materiál, který jsme s Petrem Kratochvílem sepsali do několika bodů a který předkládáme k dalšímu rozpracování.


Je potřeba zapojit více lidí v celé ČR, více oddílů, spolupracovat s KASy, s vedením ČAS (sportovní komise, soutěžní komise, komise mládeže…) a o chůzi jako „naší“ disciplíně a našich cílech všude mluvit víceméně jednotně.
Průběžně se budeme potkávat na závodech (nejblíže asi na gigantu v sobotu 24.6. v JBC), den na to v Zelenči a zvu všechny na debatu a závod 30.7. do Nového Města nad Metují (je možno přijet už v sobotu 29.7. na VC NMMET a přespat do nedělní chůze).
Pak si myslím, že bychom už mohli mít pracovní materiál v podobě, ve které bychom to mohli prezentovat (odborné) veřejnosti, vedení ČAS, předsedům dotčených komisí ČAS, výborům KAS atd.
Předem děkuji za váš čas a komentáře.
Se sportovním pozdravem

David Šnajdr

724080831

20170621 – chodecká kompaktáta