Kalendářní kongres EA

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 12-10-2013

Aktuálně z Estonska /12.10. 2013/

82. ročník chodeckých Poděbrad příští rok bude podle všeho skutečným sportovním svátkem a dalším mezníkem v předlouhé a pohnuté historii mítinku.

Na kalendářním konventu Evropské atletiky v estonském Tallinnu se pořadatelům „Poděbrad“ spolu s vedením ČAS podařilo podepsat smlouvy o účasti 10 družstev pro mezistátní utkání!

Jedná se o kompletní sestavy tříčlenných družstev mužů a žen na 20km resp. juniorů a juniorek na 10km z Ukrajiny, Slovenska, Polska, Švédska, Francie, Itálie, Běloruska, Irska, Velké Británie a Litvy. Přičemž další státy jako např. Čína, Norsko, Německo, Finsko a Lotyšsko svou účast stále ještě zvažují; některé možná při obsazení jen vybraných kategorií.

Přičteme-li kompletní domácí reprezentaci a desítky individuálních startů předních závodníků mimo MU, i mimo EU, mohli bychom se nadít „našlapaného“ startovního pole více než 200 chodců a chodkyň z celého světa.

Úroveň závodu v roce 2013 a slibné přípravy roku 2014 potvrzují, jak důležité bylo trpělivě pracovat spolu s vedením města Poděbrad na rekonstrukci kilometrového okruhu na lázeňské kolonádě. Díky rekonstrukci má česká atletika a světová chůze rychlý homologovaný okruh a mítink, který do Poděbrad dokáže přilákat nejlepší chodce planety.

Přibyl také další statut závodu: vedle již potvrzeného statutu IAAF Challenge „C“ (20km), MČR mužů a žen (20km), MU mužů, žen (20km) a juniorů a juniorek (10km) a mezinárodního závodu mládeže (5km) jsou „Poděbrady Walking 2014“ nově zařazeny také do seriálu „International Race Walking Tour“ pěti chodeckých mítinků ve Vídni (AUT), Poděbradech (CZE), Alytusu (LTU), Katowicích (POL) a Bacúchu (SVK).

Našlápnuto mají chodecké Poděbrady tedy velmi slušně! Nyní bude na pořadatelích, aby spolu s městem Poděbrady, ČAS, Českou atletikou, s.r.o. a lokálními sponzory dokázali „svižné tempo“ udržet a slibné vyhlídky zrealizovat!

 

David Šnajdr