Poděbrady Walking 2016 jako test pro Evropský pohár

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 10-12-2015

Přestože do chodeckých Poděbrad zbývá ještě půl roku, jsou přípravy renomovaného závodu v plném proudu. 84.ročník prestižního mítinku se půjde v sobotu 9.dubna 2016.

Opět se bude jednat o mezistátní utkání družstev dospělých a juniorů v chůzi na 20 a 10km, v rámci kterého se uskuteční národní mistrovství mužů a žen v chůzi na 20km, mezinárodní závod juniorů a juniorek na 10km a dorostu a veteránů na 5km.

V předprogramu pro širokou veřejnost vyběhnou na 1km okruh stovky žáků základních a středních škol.

Pořadatelé registrují rekordní zájem 14 týmů do Mezistátního utkání. Celkem se na lázeňském okruhu očekává účast až 300 chodců a chodkyň z 30 zemí celého světa, které do Poděbrad láká rychlý okruh, světové časy, příznivé počasí, vhodný termín a kredit „European Athletics Permit Meeting“ umožňující plnit limity zejména pro mistrovství světa juniorů, světový pohár a olympijské hry.

Evropská atletika navíc pověřila Český atletický svaz uspořádáním Evropského poháru v chůzi 2017. Svaz s pořadateli proto využijí příští ročník jako testovací. Vrcholnou chodeckou akci uspořádají Poděbrady opět po 20 letech. V roce 1997 se zde konal Světový pohár.

David Šnajdr