Před mistrovstvím ČR žactva v Jablonci nad Nisou 17.9.2016 – 3 000 m chůze

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 15-09-2016

 

Letošní závody budou mít za celou dobu pořádání mistrovství rekordní účast! Jako v minulosti mají převahu děvčata; ke startu je jich vybráno 28 ze 47, které letos závodily (výkony 17:59 až 21:28 min). Chlapců bude startovat 17 z 23 (výkony 16:50-25:02 min). Tabulky výkonů jsou v příloze.

Žákyně abecedně: Fürstová, Gajdošíková, Günterová, Hanulíková, Holečková, Holičová, Hošková, Chyšková, Jégrová, Kazimírská, Kotásková, Machačová, Mazlová, Mynářová, Pánková, Pazderová, Pipreková, Račanská, Reinertová, Seibertová, Slováková, Sobotková, Süsserová, Štulcová, Typltová, Uvírová, Vejšická, Zikmundová.

Žáci abecedně : Balicz, Brzyszkowski, Dorotík, Dušek, Feranec, Konvička, Koucký, Kryštůfek, Lašák, Lipnický,Matulka, Pávek, Sedlmayer, Skotnica, Švejda, Tulis, Zajíček.

Kategorie žákyň: Halová mistryně, vedoucí závodnice tabulek a hlavní favoritka Sabina Bočková z AK Hodonín (trenér J. Malysa st.) nebyla v určeném termínu přihlášena, není vybrána a její účast je nejistá. Pokud nebude startovat, boj o tři medaile a dvě reprezentační místa pří mezistátním utkání 24.9. ve slovenské Trnavě svede osmička závodnic na dalších místech tabulek. S nejlepším časem 17:59 min nastupuje Karolína Holičová z (převážně) chodeckého klubu AC Rumburk (trenér?); její nevýhodou je, že zatím startovala pouze v „domácích“ závodech krajského přeboru LKAS a se soupeřkami se vůbec nesetkala. Při zemských přeborech družstev minulý týden byly nejrychlejší Kristýna Vejšická a Sára Holečková z pražské Atletiky Jižní Město (trenér P. Brandejský), následovány svěřenkyněmi trenéra J. Nejezchleby z Frýdku-Místku Kotáskovou, Pánkovou a stříbrnou z haly Mynářovou. Mezi ně se „vklínila“ ve svém prvním chodeckém závodě vítkovická běžkyně Anna Machačová (18:38 min, trenér?); podceňovat není možné ani bronzovou z haly kladenskou Terezu Štulcovou (trenérka Větrovcová), byť celý rok v chůzi nezávodila a na přeboru družstev šla o 2 min pomaleji než v hale. Velkým překvapením bude, pokud se mezi prvních šest dostane jiná chodkyně.

Kategorie žáků: Favoritem na mistrovský titul je vítkovický Adam Feranec (16:49.8 min), stříbrný z haly ještě v barvách Slezanu Frýdek-Místek. Halový mistr Lukáš Skotnica (Frýdek-Místek, trenér J. Nejezchleba) byl dlouhodobě nemocný a dosud jediný start od haly v červnu (18:02 min) o jeho současné výkonnosti nevypovídá. Na zbývající dvě medaile a jeden reprezentační dres mohou tedy pomýšlet s časy pod 19 min i (abecedně) bronzový z haly Ondřej Brzyszkowski z Vítkovic (trenér?), převážně běžecky trénující Mikuláš Lipnický z Liberce (trenér F. Párys), triatlonista Jan Švejda z Atletiky Jižní Město (trenér P. Brandejský) a porubský Adam Zajíček (trenér K. Ketner). „Černým koněm“ může být běžec (3000 m za 11:08 min) Adam Matulka z Baníku Stříbro (trenér?) s nahlášeným časem 18:57.95 min (ale v chodeckých tabulkách žádný čas uvedený nemá).

Protože se o víkendu se mají současné až tropické teploty výrazně snížit (v Jablonci v sobotu 16-18 st. C a občasné dešťové přeháňky), budou dobré podmínky k tomu, aby všichni startující výrazně vylepšili své dosavadní osobní rekordy.

Tabulky 3000m chůze žactvo

PB