Příspěvek Tomáše Kratochvíla ke stavu české chůze.

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 15-03-2016

 

Zdravím Vás přátele sportovní chůze v České Republice!

Asi si mě někteří pamatujete, když jsem závodil. Snad to někdo bude J.

Již dlouho dobu se nepohybuji v chodeckém poli, ale  pozoruji vpovzdálí dění v české chůzi a nastal čas se k tomu vyjádřit.

Zaprvé bych se vyjádřil k Poděbradským závodům.

Ano v Poděbradech se vyměnil organizační tým, který vedl pár let ve spolupráci s ČAS a dle mého názoru dobře a rád bych též poděkoval Všem, kdo se na tom podíleli a dále podílí.

Ano je to tak, ale to je život.

Jedině co můžeme spekulovat, že se začali někteří lidé v Poděbradských závodech více angažovat, když zrovna má být příští rok Evropský pohár. Což mi když na tím přemýšlím přijde logické a asi to nepřekvapí.

A Poděbradské závody budou fungovat dále a myslím, že nebudou problémy s organizací a závod bude nadále na vysoké úrovni.

Ale přátelé to není vůbec zásadní problém české chůze!

Problém je, že nejsme schopni postavit družstvo na Evropský Pohár. Ano máme zde hvězdičku Anežku Drahotovou ale další závodníci? Promiňte ale nikdo!

A to je výsledek toho, že se tady se vůbec nepracuje koncepčně s mládeží ale i následně s reprezentací. Protože co si budeme povídat za mých dob, kdy jsem závodil by v reprezentaci byla jenom Anežka a nikdo jiný. Nikdo v České republice  momentálně na to nemá.

Chybí tady trenéři, oddíly které by podporovali chůzi a vůbec atraktivita tohoto sportu.

Kdy se naposled sešla Chodecká komise? Pracuje se v české republice koncepčně na české chůzi, přihlaste se mi, kdo bude tvrdit, že ano. Já tvrdím, že ne.

Je potřeba se sejít kdo tady ještě v české chůzi zbyl a má zájem, aby se zlepšil stav české chůze.  Proto navrhuji, aby se sešla chodecká komise a probrala koncepci české chůze do budoucna. Bez toho se nehneme dále a rád Vám pomůžu! A určitě se najdou další, kteří rádi pomůžou.

Jsem rád a hrdý že jsem mohl závodit v období, kdy byla česká chůze na vrcholu. Ale teď je mi smutno velmi smutno nad stavem české chůze.

Promiňte mi přátelé za pesimistický výjev stavu české chůze a strohý slov, tohoto dopisu.

Ale není čas na sáhodlouhé dopisy, je potřeba se podívat pravdě do očí.

Takže pojďme se sejít a dát hlavy dohromady jak zlepšit stav české chůze.

Nějaké návrhy, může mi psát na mail, co zde uvádím?

S pozdravem

Tomáš Kratochvíl       tkratas@gmail.com