Sezóna 2015 před námi

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 25-12-2014

 Míla Lapka zaslal příspěvek s bilancí pro nadcházející sezónu.

Vážení příznivci sportovní chůze,

Nejprve dovolte, abych Vám popřál klidné, a pokud možno spokojené Vánoce, a šťastný Nový rok 2015. Chodci více než jiní ví, kolik úsilí stojí jejich trénink a závodění. Stráví na tratích a silnicích mnoho času. To je samozřejmě formuje a řada z Vás se stala legendami, osobnostmi, kterými byste se bez závodní chůze stát prostě nemohli.  Přál bych Vám k tomuto růstu mnoho zdraví, vůle a nezbytného štěstí. Je pak radost se s takovými lidmi setkávat.

V sezóně 2015  každého z Vás čeká asi něco jiného, ale závodní chůzi, kde se budeme reprezentovat a kde budeme mít zastoupení čeká MS v Číně,  EP v chůzi,   IAAF Challenge v chůzi,  kam postoupili poprvé také Dudince, EA permit meetings Lugano a Poděbrady, a MS veteránů a samozřejmě řada tradičních domácích a zahraničních závodů.

K EP v chůzi dodám jen čerstvou informaci, že se bude konat namísto na Ukrajině ve Španělsku, Murcia,  v plánovaném termínu 17, května 2015.

Tak všude můžete potvrdit svoji tvrdou práci, talent a štěstí a posouvat tak českou a pokud možno i světovou chůzi výkonnostně dopředu.  Přejme si, aby naši reprezentanti potvrdili, že česká chůze ve světě opět něco znamená, po skvělých světových výsledcích loňské sezóny je očekávání veliké, přitom jde o přípravný rok na OH Riu 2015, tam by měl přijít vrchol Anežky a moc bych si přál i Elišky a ostatních, kteří nastoupí na jejich cestu.

Závodní chůzi v mezinárodní rodině sportů však čeká ještě další důležitý boj, tentokrát na poli sportovní diplomacie, a je to doslova boj o přežití na programu OH po roce 2016. Jde o znovu otevřenou diskusi, zda chůze na OH ano či ne, tentokrát je tlak ze strany MOV, kde se na místo chůze do programu OH tlačí přespolní běhy, více v mém článku z Nanjing z 30 srpna letošního roku. V tomhle si opravdu držme palce, slabou útěchou nám může být, že v tomto tlaku nejsme jako chodci z atletických disciplín sami.

Na domácím poli závodním a organizačním si lze jen přát, aby osobní malost a nenávisti a závisti, nejen mezi námi chodci, ale i od ostatních, kteří se pohybují kolem atletiky, nezastavily slibně našlápnutou cestu české chůze ke světovému úspěchu. Moc si vážím všech, bez ohledu na výkonnost a věk, kteří to pochopili a přejí úspěch i ostatním a vědí, že jiná cesta než práce k němu ve sportu nevede.  „Když už nesvítíš, tak alespoň nevrhej stín“ je jedno pěkné asijské rčení a myslím, že dobře danou situaci vystihuje.

Na konci roku 2015 na Valné hromadě budeme mít možnost zhodnotit, nakolik se nám to v sezóně 2015 povedlo.

Přeji Vám mnoho úspěchů i v osobním a profesním životě po celý rok 2015

Míla Lapka

Předseda CHK