Zápis ze schůzky CHK 9. 2. 2014 v při M-ČR v hale – Stromovka

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 10-02-2014

Posílám zápis ze schůzky konané při halovém M-ČR v Praze – Stromovce a těším se další, ještě lepší výkony již venku a na tadičních tratích, a nejen u mládeže.
Zápis ze schůzky CHK9.2

Míla Lapka

Zápis ze schůzky CHK 9. 2. 2014 v při M-ČR v hale – Stromovka

Přítomni: Dr. Brandejský, P. Choděra, Fr. Párys, Jiří Šorm, P, Kratochvíl, M. Lapka, ostatní na soustředění nebo rodinné důvody.

Program:

1.  Zhodnocení závodů: projevuje se taktizování na medailové umístění, nikoli na nejlepší výkony. Z hlediska RCH všichni byli nominování PAS, z ekonomických důvodů, aniž se přihlédlo k národnímu panelu RCH na stránkách ČAS, přitom jde o M-ČR. Účast byla velká, ale již se projevuje na úkor kvality výkonů, kdy někteří závodníci nejdou závodní, ale turistickou chůzí. CHK přijala opatření, aby nominace na M-ČR v hale probíhala podle vyhlášených limitů, dosažených při závodech uvedených termínovce ČAS (kontakt s TD příštího mistrovství zajistí Dr. Brandejský a Fr. Párys pro konečný seznam startujících).

2. Pit-line rule IAAF, neboli trestné vteřiny namísto DQ mládežnických kategorií.  CHK přijala rozhodnutí, kdy se pokusí aplikovat toto pravidlo ve znění IAAF při závodech v Poděbradech 12. 4. 2014 na 5 km, kde bude i mezinárodní účast.   M. Lapka přeloží a okomentuje pit-line rule a zpřístupní na chodeckých stránkách a na stránkách ČAS v sekci chůze.

  • 3.  Informace o přípravě Poděbrad – uskuteční se M-ČR veteránů na 10km, celkově očekáváme účast přes 200 závodníků na Poděbradech.

Termín příští chůze CHK, přístupné zájemcům, se bude konat při závodech v Olomouci.

Zapsal: Míla Lapka 9. 2. 2014