Chodecké novinky

Autor: svitak | Kategorie: Články, Novinky | Datum: 01-01-2018

Dobrý den vespolek,

vítám nás v novém roce 2018 a doufám, že jsme všichni vykročili pravou nohou vstříc světlým zítřkům.

Přeji nám dobré zdraví a dobrý rok 2018.

Jedním z průběžných úkolů naší chodecké komunity je revitalizace alias oživení naší milované disciplíny a v tomto bodě mám hned zkraje roku dílčí pozitivní zprávu:

Kraje Královéhradecký, Pardubický a Liberecký se pro příští rok dohodly na společných kolech družstev dorostu a juniorů s plným rozsahem disciplín. A to POZOR! včetně 3.000m chůze v každém kole! Závod bude koncipován jako OPEN a jednotlivá družstva dorostenek, dorostenců, juniorek a juniorů ze všech tří krajů tak budou moci nejen sledovat chůzi jako běžnou atletickou disciplínu, ale i  ocenit bodový zisk z ní. Je na nás, trenérech, aby byla chůze dostatečně obsazena a aby aspoň některé výkony stály za pozornost.

Dalším oživením mládežnických družstev je konání KPD v Jablonci v rámci tradičního mítinku Mladá Evropa 18.8. Využijme této příležitosti!

Níže přikládám část zápisu z jednání všech tří KASů z 20.12. v Hradci Králové.

Termíny kol

  1. kolo sobota 5. 5.        Hvězda Pardubice
  2. kolo sobota 26. 5.      SK Nové Město nad Metují
  3. kolo sobota 18. 8.      LIAZ Jablonec

Úřední začátek kola je stanoven na 10:00 hodin. Vedoucí družstev odevzdají do 9:00 pořadateli upravené přehledy startů. Od 9:30 proběhne porada vedoucích.

Rozsah disciplín

V každém kole proběhnou všechny disciplíny včetně společného závodu všech kategorií v chůzi na 3000 metrů. Tato disciplína bude mít předsunutý start na 9:30.

S pozdravem

David Šnajdr