Informace o odstoupení realizačního týmu 84. ročníku chodeckého závodu v Poděbradech.

Autor: svitak | Kategorie: Články, Novinky | Datum: 09-02-2016

Po patnácti rocích naší práce na organizaci „Poděbrad“, jsem oznámil předsednictvu ČAS svoji rezignaci na místo ředitele závodu. Společně s mojí rezignací odstoupil také celý realizační tým, který se podílel realizaci a organizaci celého závodu.

Důvodem našeho odstoupení byla neshoda v názorech na organizaci závodu a tak jsme nenašli společnou řeč na ostatní problémy s ředitelem ČAS. Je také nutno upozornit, že ČAS vstoupil do organizace Poděbrad a dost razantně a vyhradil si právo na organizaci MU a M ČR.

Atmosféra, která panovala, již při první schůzi organizačního výboru závodu nebyla dobrá. Na schůzi se objevilo několik neznámých osob, které neznaly způsob organizace chodeckých závodů, a nikdy předtím chodecký závod neviděli. Tyto osoby nám byly doporučeny jako odborníci na organizování velkých chodeckých závodů. Nutno říci, že první schůzka OV Poděbrad se sešla prakticky až dva a půl měsíce před startem mítinku, což je dost neuvěřitelné. Protože takový mítink nelze připravit v takové krátké době, začali jsme vše důležité připravovat již s předstihem. Bohužel naše půlroční práce nebyla vzata v potaz.

Naše myšlenka budovat ještě lepší závod na dobrých základech se změnila. Dobré základy se začaly bourat.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, co se podíleli na organizaci Poděbrad. Poděkovat Zdeňkovi, podařilo se nám dostat mítink do TOP 8 nejlepších mítinků světa. Poděkovat všem co nám drželi palečky a fandili nám.

Možná jsme někoho zklamali, možná někdo má radost, že jsme skončili, ale myslím, že za námi je vidět dobře odvedená práce a Poděbrady jsme dostali ze dna na světovou úroveň. Snad se tuto úroveň podaří novému OV udržet.

Naše aktivity budou v budoucnu směřovat k jiným projektům, kde uplatníme naše zkušenosti získané v Poděbradech.

Za celý kolektiv sepsal odstupující ředitel mítinku Petr Kratochvíl.