Ohlédnutí za EP Petrem Kratochvílem

Autor: svitak | Kategorie: Články, Novinky | Datum: 30-05-2017

 

Evropský pohár byl super famózní, dvacet let jsme čekali na tuto událost. Ve stínu EP se zapomnělo, proč EA určila právě Poděbrady. Myslím si, že to bylo právě uplynulých deset let práce na mezinárodním mítinku, kde jsme pořadatelsky a organizačně (SCHP) dokázali dostat Poděbrady každý rok mezi TOP 8 nejlepších mítinků na světě. Nastupující pořadatel (ČAS) měl na čem stavět. Snad ČAS bude i nadále pořadatelem Poděbrad, protože jinak mám obavy, aby Poděbrady nedopadly jako po SP v roce 1997, kdy po dvou letech hrozilo úplné zrušení mítinku v Poděbradech.

Nic naplat právě EP ukázal prstem na Českou chůzi. Česká chůze se pomalu hroutí.

Pár jedinců, kteří nic moc, a k tomu Anežka Drahotová je zraněná. Dá se říct, že na tomto stavu neseme vinu všichni, někdo víc a někdo méně.

Po letech naprosté nečinnosti se nelze tomuto stavu divit. Žádná koncepce, žádné hledání, nedovolím si říct talentů, hledání mladých, kteří by byli ochotni jít trénovat chůzi. A když se někdy objeví ochotný jedinec, tak nedokážeme ho podchytit.

Nelíbí se mi alibistická informace, že se jedná na úrovni svazu. Na svazu jsem nedávno jednal a můžu důrazně všechny upozornit, svaz nepomůže. My sami musíme hledat jak dál. Mládež nemá výkonnost, nárok do umístnění středisek mládeže není. Proto nevěřte blábolům, že to za nás svaz vyřeší. Chůze je v troskách to si musíme přiznat. Samozřejmě už se začínají podnikat kroky jak a kde začít, bude to běh nebo chůze na dlouhou trať.

Držme si palce, aby hledání nové cesty mělo úspěch.

Všechny zdravím Petr Kratochvíl