Chodecké závody ve švýcarském Tesserete

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 04-07-2013

Ahoj přátelé,

dovolte, abych vás informoval o chodeckých závodech ve švýcarském Tesserete severně nedaleko (asi 10 km) od Lugana. Jednalo se o „dvojzávod“ na dráze a chůzi do vrchu.

Závodu se zúčastnila skupina českých chodců ve složení Karel Ketner, Ondřej Motl, Jakub Zajíc, Josef Kalát, Zdeněk Simon, Vladimír Kánský, Petra Jeníková a Jan Zajíc. Mimo naši výpravu se „švýcarské mise“ zúčastnil i Josef Smola, který v celkovém hodnocení obsadil skvělé 7. místo a stal se tak druhým v kategorii M 45. Bohužel se v tomto závodě kategorie nerozlišovaly. Pro naše závodníky se tak stal favoritem Karel Ketner, který obsadil celkově druhé místo v čase 1:38:18, což je součet času z desítky na dráze a necelé desítky (asi 9,7 km) do kopce (převýšením asi 600 m). Výsledky obou závodů – desítky na dráze i kopce jsou uvedeny v příloze.

Za zmínku stojí výsledek Petry Jeníkové, která si udělala „osobák“ na dráze ve skvělém čase 28:46 a mohla si závod v chůzi do vrchu pouze „užít“. V něm dosáhla času 1:17:01 a v hodnocení žen skončila na skvělém 4. místě. Pepa Smola dosáhl kvalitního výkonu na dráze v čase 53:24, čímž dosáhl absolutně 7. místo a v pohodě by tak získal mistrovský titul Švýcarska. Zdeněk Simon v čase „kousek nad“ 57 by tak získal druhé místo v tomto mistrovství. Oporou všem závodníkům byla naše doprovázející posila Bára, která nás povzbuzovala nejen na dráze, ale i do kopce a pořídila celou sérii „momentek“, některé z nich snad přiložím v některém z dalších komentářů.

Nedělní závod do vrchu si pak užil Pepa Kalát, který si vylepšil loňský čas asi o 3 minuty a nechal tak za sebou Pepu Smolu i Zdeňka Simona a v závodu do vrchu tak obsadil absolutně desáté místo. Jeho slova po závodě byla: „Celou dobu jsem čekal, že přeze mě půjdou Pepa Smola nebo Zdeněk Simon. Pepa zašel výborně desítku – 53:24 a na Zdeňkovi se nejspíš podepsala únava jednak z celodenního sobotního řízení a následná únava ze závodu na dráze. Oba jsou lepší.“

 

Sobotní cesta do Švýcarska nám téměř celá propršela, ale po překonání nejvyššího bodu v San Bernadinu se přeci jen projasnilo. Závody tak proběhly za docela příjemného počasí. Slunečno, teplota asi 20-22 st.C. téměř jasno. Podobné to bylo v neděli na závod do vrchu, alespoň nebylo takové horko jako v loňském roce. Zpáteční cestu domů ozvláštnilo „vaření“ auta. Po přestávce a doplnění chladicí kapaliny jsme už zbývající stoupání a následně i celou cestu absolvovali bez problémů. Dokonce jsme se vyhnuli i nepříjemným kolonám před tunely a možným komplikacím kolem Mnichova. Do Prahy jsme dorazili před jednou hodinou v noci a vydali se do svých domovů. Za bezpečnou jízdu děkujeme Zdeňku Simonovi a Jakubovi Zajíci, kteří se střídali za volantem. Veteráni Vláďa Kánský a Pepa Kalát pak velmi děkují Zdeňku Simonovi za možnost zúčastnit se takových atraktivních závodů a věří, že pokud to bude alespoň trochu možné, budou moci absolvovat podobné závody i v poměrně blízké budoucnosti.

Zvláštní poděkování patří i Karlu Ketnerovi za absolutní druhé místo v celkové klasifikaci a Ondrovi Motlovi a Kubovi Zajíci za 4. a 5. místo v absolutní klasifikaci. Snad jsou oba se svým umístěním i dosaženými časy spokojeni.

….tak snad jste to dočetli až sem a doufám, že jsem na nic podstatného nezapomněl….

Výsledky:  capriaschese_2013

S přáním hezkého léta     Pepa Kalát