Mistrovství České republiky veteránů v chůzi na silnici

Autor: svitak | Kategorie: Novinky, Výsledky | Datum: 07-06-2016

 

V sobotu 4. června uspořádal oddíl AC Rumburk velice pěkný chodecký mítink.

Jeho součástí byly závody na 2 km (pro mladší žactvo), na 3 km (pro starší žactvo), na 5 km (pro dorostence, juniorky, ženy a veteránky) a na 10 km (pro juniory, muže a veterány).

Závod byl zařazen i do dlouhodobých soutěží – Europa Challenge 2016 a 3. kolo ligy mužů (pro skupiny I. B a II. C, D), šel se i jako KP Libereckého kraje a Mistrovství České republiky veteránů v chůzi na silnici.

 

Jako centrum závodu zvolili pořadatelé zimní stadion v Rumburku. Zde byla prezentace, šatny, sprchy a toalety. Též tam po závodě probíhal samoobslužný odběr občerstvení. Pořadatelé připravili bohatý výběr domácích zákusků – listový závin s jablky, kynutý s mákem, různé koláče a též několik druhů převážně nealko nápojů.

Trať závodu (okruh o délce 500 m s převýšení asi 4m) vedla krátce po startu do malé smyčky s obrátkou kolem kuželů, dále pokračovala táhlým stoupáním vilovou zástavbou a ve druhé části již mírně klesala zpět ke startu, kde v pasáži mezi poslední levotočivou zatáčkou a cílovou čárou (pod reklamním obloukem jednoho ze sponzorů – SMOLA Konstrukce s.r.o.) byl kousek stínu. Jinak celý závod vedl po prosluněných ulicích (22°C ve stínu).

Na 5 km trati celkově zvítězil Matyáš Gajdoš (26:16 min), před Lenkou Borovičkovou (W-40 27:22 min = OR) a Martinou Netolickou (30:04 min), jako třetí žena skončila Pavla Nedvídková (30:40 min).

Na mužské 10 km trati došel první Martin Nedvídek (M-40 48:43 min), druhý Václav Kolář (48:51) a na třetím místě junior Vojtěch Libnar (50:40 min). Na pódiu je doplnili David Šnajdr (M-45 51:23 min), Josef Smola (M-50 52:00 min) a další junior Filip Srbecký (52:02 min).

Celkově se závodu zúčastnilo 42 borců, z toho 24 veteránského věku.

Pořadatelé pojali vyhlášení ve velkém stylu se spoustou cen pro nejlepší ve všech kategoriích i poháry a medailemi pro vítěze.

Jednalo se o po všech stránkách velice zdařilé závody a velice příjemně strávené odpoledne.

Lenka Borovičková

Kompletní výsledky závodu:

MČR veteránů Rumburk 2016