Poděbrady Walking 2014 kráčejí do světa pro informace, za zkušenostmi i za závodníky

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 02-10-2013

Tisková zpráva 30/9/2013, David Šnajdr

 

Přípravy 82. ročníku mezinárodního chodeckého mítinku Poděbrady Walking 2014 nabírají na obrátkách a pořadatelé kromě nezbytných peněz již nyní intenzívně pracují na zajištění ještě kvalitnějšího startovního pole, než tomu bylo letos.

A to nebylo jen tak ledajaké! Hned v prvním roce na opraveném asfaltovém povrchu kilometrového okruhu na lázeňské kolonádě Poděbrady zahýbaly světovými tabulkami dospělých na 20km resp. juniorů na 10km. V celkovém hodnocení 50 chodeckých mítinků světa IAAF vyhodnotila Poděbrady 2013 jako osmé nejlepší! To je pocta, která motivuje i zavazuje zároveň.

A proto se členové pořadatelského týmu v těchto dnech vydávají na zkoušky mezinárodních rozhodčí chůze do irského Dublinu, na kalendářní kongres IAAF do estonského Tallinu; ve slovenském Bacúchu nově vyjednali zařazení Poděbrad 2014 do pětice evropských chodeckých mítinků IRWT (International Race Walking Tour – Vídeň (AUT), Poděbrady (CZE), Alytus (LTU), Katowice (POL) a Bacúch (SVK).

Tam všude se Poděbrady Walking snaží dostat do co nejširšího atletického povědomí, přilákat TOP jednotlivce i celá družstva pro mezistátní utkání dospělých a juniorů.

Pořadatelé intenzívně spolupracují s Českým atletickým svazem a městem Poděbrady. Vzájemná provázanost všech zainteresovaných stran je pro budování evropského mítinku nezbytná.

I proto se můžeme těšit, že 12. duben 2014, datum 82.ročníku chodeckých Poděbrad bude pro startovní pole nabité elitními chodci a chodkyněmi příležitostí k plnění limitů na vrcholné akce, k zisku bodů do série „Challenge“, vylepšení osobních rekordů a k zisku mistrovských medailí. Poděbrady Walking 2014 slibují kvalitní, respektovaný a oblíbený festival sportovní chůze, atletiky a oslavy sportu vůbec.