Pražská chodecká hodinovka

Autor: svitak | Kategorie: Novinky | Datum: 11-09-2013

Pepa Kalát  posílá několik slov k Pražské chodecké hodinovce, která se konala v neděli 8.9.2013.

V letošním roce se chodecká hodinovka přeci jen konala. A to především díky iniciativě Mirka Fliegla a Petra Adama. Chodečtí kolegové vymysleli hodinovku na dráze na pražské škole v Šantrochově ulici na Petřinách. Dokonce objednali i příjemné, teplé a slunečné počasí. Závodilo se tedy na školním (polytanovém) stadionku s délkou dráhy 250m. Je to sice trochu neobvyklá míra, ale účelům závodu plně vyhovovala a patrně nijak výrazně neovlivnila výsledky startujících. Navíc místo poskytuje i vynikající zázemí, umožňující tak důležité – a bohužel často opomíjené – přátelské posezení po závodě. V případě hezkého počasí, je možné provést vyhodnocení i posezení venku, tak tomu bylo v tomto případě, jinak v krásně zařízené klubovně (restauraci).

K závodu bylo přihlášeno 16 chodců z celé republiky, dokonce je možné konstatovat, že se jednalo o mezinárodní závod, kterého se zúčastnili i naši kolegové ze zámoří – Zdeněk Gonsiorovský z Arizony (startující za SC Marathon Plzeň) a Ivo Majetič z Colorada. Aničku Málkovou, pocházející ze Slovenska a startující za AH Vyškov, i s ohledem na to, že vlastně pochází z bývalého Československa, za zahraniční závodnici nepovažujeme. Lze konstatovat, že se jednalo o závod veteránů. Dokonce i 4 závodníci, kteří se hodinovky z různých důvodů zúčastnit nemohli, patří do veteránských kategorií.

Po závodě jsme se dohodli, že hodinovka bude i v příštím roce, ovšem o něco později, na přelomu září a října.

Hodinovka proběhla v režii Pepy Smoly, který se výkonem 10936m stal absolutním vítězem. Velmi dobře si vedla Lenka Borovičková, výkonem 10418m obsadila absolutně druhé místo a vykazuje stále se lepšící formu. Na třetím místě skončil Pepa Kalát výkonem 10375m a na čtvrtém Mirek Fliegl s 10236m.

 

Výsledky závodu máte zde:   p_ch_hodinovka_výsledky

Můžete se podívat na to, jak pěkné diplomy se udělovaly:  p_ch_hodinovka_diplom

A kochat se můžete i fotografiemi z akce. Odkaz okopírujte a adresu vložte do prohlížeče:

https://picasaweb.google.com/dzonny.DZ/2013_09_08PrazskaHodinovka?authkey=Gv1sRgCOjPtNW88bv0Sg&feat=email

ahoj, Pepa